Ako funguje naša ambulancia?

V ambulancii pracujeme v tíme jeden atestovaný lekár (MUDr.Zdráhalová) a dve sestričky, prípadne 2x do týždňa v tandeme dvaja lekári, pomáha a zároveň sa vzdeláva MUDr.Barborka Bušovská, ktorá je zaradená v predatestačnej pediatrickej príprave.

V ambulancii ordinujeme každý pracovný deň, začíname objednanými odbermi a prehliadkami, ku ktorým patrí odber krvi nalačno ( 11 a17 ročnými). Pokračujeme poradňami dojčiat a batoliat, takisto aj ďalšími preventívnymi prehliadkami zdravých detí a dorastu. V tomto čase tiež vykonávame doočkovanie detí, ktoré nemohli byť zaočkované v riadnom čase a prípadne ďalšie preventívne úkony( vystavenie zdrav.preukazov, potvrdení na vodičské oprávnenie, prehliadky do práce, predoperačné vyšetrenia..)

Po krátkej prestávke začíname ošetrovať chorých a robíme tak dovtedy, kým všetkých neošetríme, prípadne do konca riadnej pracovnej doby. Vzhľadom na to, že máme k dispozícii dve ambulancie, vieme si prípadne rizikové deti odizolovať. Pracujeme cca 2x do týždňa v tandeme dvoch lekárok, ošetrovanie je rýchlejšie a nečaká sa dlho.

Niektorí sa pýtajú, prečo pracujeme v takomto „obrátenom“ režime, boli zvyknutí na ošetrovanie chorých zrána, až potom nasledovala poradňa. Tento systém sme zaviedli počas prvej vlny covidu a veľmi sa nám páči. Nezdržiavame sa dlhým žiarením a dezinfikovaním priestorov pred poradňami a presne vieme, kedy poradne a preventívne prehliadky ukončíme, zabraňujeme tým miešaniu chorých a zdravých.

Na ošetrenie ako chorý sa netreba objednávať, hlavne netreba blokovať telefónne linky, pokiaľ ste rozhodnutí napriek poučeniu prísť. Pokiaľ sa chcete poradiť, použite naše telefónne čísla. Ak sa neviete dovolať, nie je to tým, že nepracujeme, ale preťažením linky. Denne máme desiatky telefonátov a keďže sa prednostne venujeme ľuďom v našej ambulancii, nemá už veľakrát kto zdvihnúť telefón. Poradie ošetrených určujeme my, pacientov objednaných na nami určenú kontrolu berieme prednostne. Vždy sa pri príchode do čakárne zaregistrujte do terminálu EVIPA oproti vchodovým dverám, vložiť môžete akúkoľvek identifikačnú kartu, prednostne kartičku poistenca. Na dvere sesterne už tým pádom nemusíte klopať.

Akútne prípady, ktoré neznesú odklad, ošetrujeme kedykoľvek!!! O tom, či stav znesie odklad, rozhoduje zdravotnícky personál-)

Chápeme, ak niekto nemôže prísť s dieťaťom v určený čas, ale málokedy sa dokážeme takejto situácii prispôsobiť. Nie z rozmaru, ale z časových dôvodov a nemožnosti vykonávať viac dôležitých vecí naraz-)

Prosím, neblokujte nám telefónne linky, aby ste zistili, či robíme a ako robíme, informácie sú na stránke aj dverách. Netelefonujte kvôli kontaktom na iných lekárov, zdržiavate nás. Zapisujte si dátumy svojich kontrol u špecialistov, aby ste moje sestričky nezdržiavali listovaním v kartách a hľadaním vyšetrení. Nevolajte kvôli výsledkom, my telefonujeme vždy, keď ich obdržíme z laboratória. Pokiaľ máte problém sa dovolať, napíšte na ambulantný telefón sms správu, budeme volať nazad, akonáhle sa nám bude dať. Pokiaľ sa nedovoláte na môj osobný telefón( ak ho máte k dispozícii) a okamžite nereagujem na Vaše maily a správy, je to tým, že pracujem. Nedá sa mi pritom telefonovať.

Robíme všetko pre Vašu spokojnosť a hlavne pre zdravie Vašich detí a pre túto prácu potrebujeme mať pohodu. Snažíme sa maximálne vyjsť v ústrety, aj keď toho máme veľa.

Ďakujeme